spot_img

Workoutové hřiště. Jaké cviky jsou nejoblíbenější?

Hitem poslední doby se stávají street workoutová hřiště – venkovní fitness. Lidem napříč generacemi dochází, že se lépe cítí ve svém těle, pokud je procvičené a zpevněné. Víte, jaké cviky si můžete na hřišti zacvičit?

Street workout

Možná máte štěstí a také vaše obec se rozhodla, že nainstaluje na veřejné prostranství street workout hřiště. Konečně tak máte možnost posilovat na čerstvém vzduchu mnoho svalových skupin. Dát si pořádně do těla, protáhnout se a denně pracovat na tom, aby vaše postava byla taková, jakou si ji přejete. Hřiště pomáhají lidem mnoha věkových kategorií cítit se skvěle. Je mnoho cviků, které se dají praktikovat. Tyto jsou ale nejoblíbenější.

Hrazda je skvělá pro začátečníky i statné sportovce

Super tip pro úplné začátečníky – stačí se chytnout hrazdy a viset. Po několika dnech je možno pomalu tlačit ramena směrem dolů, měnit úchopy a vzdálenost rukou od sebe. Postupně se tak dopracujete i k přítahu a k dalším cvikům, jako jsou výmyky, přeskoky, dipy na hrazdě, nebo přítahy kolena k hrudníku.

Lavice dopomůže k pevnému břichu

Lavice je skvělý způsob, jak si zpevnit břicho. Je na ní možno provádět celou řadu cviků. Od klasických sklapovaček, které se provádějí ze začátku v menší míře, přes přitahování kolen až ke cviku dragon flag. Stačí jeden cvičební prvek na hřišti a dokonalé břišní svaly jsou na světě.

Opičí hrazda protáhne celé tělo

Přeručkovat opičí hrazdu zvládne většinou každé dítě. V případě dospělých už to ale tak snadné není. Jestli se i vám zdá, že by to pro vás bylo složité, je na čase začít cvičit. Pro zkušenější je možno si na monkey baru zkoušet také přítahy kolen k hrudi. Tento prvek na hřišti se dá použít také jako hrazda s neutrálním úchopem.

Street workout je jedinečná možnost, jak se ve volném čase věnovat svému tělu a pečovat o něj. Nezapomeňte přijet ke hřišti doběhnout nebo alespoň přijet na kole. Vše navíc na čerstvém vzduchu a bez nutnosti placeného členství ve fitku.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti