spot_img

Zabezpečte si sklep proti zlodějům

Sklep je skvělý odkládací prostor pro vaše sportovní vybavení, výbavu do auta i věci, které aktuálně nepotřebujeme, a v bytě zabírají příliš mnoho místa. Jak ale své věc ochránit proti nenechavým zlodějům?

Pozor na použití bezpečnostních zámků

Sklepy jsou cílenou kořistí všech nenechavců a zlodějů. Každoročně se počet vloupání do sklepů zvyšuje. Není divu. Už dávno neplatí, že jsou sklepy využívány pouze pro uskladnění harampádí. Majitelé malých bytů používají sklepy pro uložení svých drahých sportovních výbav i věcí, které nutně nepotřebují, přesto mají vysokou hodnotu. Ze sklepů mizí jízdní kola, dílenské nářadí i sportovní vybavení. Jedním z důvodů je fakt, že mnoho lidí zabezpečení nebytových prostor zanedbává a zloději to dobře ví.  Jak vykradení předejít a sklepní prostory co nejlépe zabezpečit?

Lákat zloděje do sklepních kójí často mohou samotní majitelé sklepů, kteří jim mnohdy ulehčují práci nebo „důvěryhodného pachatele“ do domu pustí se záminkou, že jdou na návštěvu. Dostat se poté do samotného sklepa je pro ně snadné, jelikož překonat petlici, nebo visací zámek je pro ně otázkou několika málo okamžiků.

Instalujte si do sklepa bezpečnostní dveře

Pro maximální ochranu vašich věcí ve sklepní kóji je použití kvalitních bezpečnostních dveří. Instalujte je nejen před samotnou kójí, ale také ve vstupu do domu. Čím více překážek bude muset zloděj překonat, tím menší šance vykradení. Nedílnou součástí každých bezpečnostních dveří jsou také kvalitní zámky, které mohou zloděje odradit. Nejlepší je cylindrická zámková vložka a zámky s certifikátem podle příslušné normy. Pokud zkombinujete kvalitní vložku například s bytelnou petlicí a visacím zámkem, uděláte pro zabezpečení vašeho sklepa maximum.

Jaké jsou bezpečnostní třídy dveří:

  • Bezpečnostní třída 1 a 2 je určena výhradně do méně rizikových objektů, kde k prolomení dveří stačí pouze fyzická síla.
  • Bezpečnostní třída 3 již odolá i příležitostným zlodějům používajícím ruční nářadí. Splňují také protipožární normy.
  • Bezpečnostní třída 4 je v praxi používána do vysoce zabezpečených objektů a odolává i zkušeným zlodějům.
  • Bezpečnostní třída 5 a 6 je již tak vysoká, že její využití je spíše než v domech u velkých trezorů.

Nezapomeňte na alarm

Každého lupiče vždy odradí nainstalovaný gps alarm, který představuje levný a spolehlivý způsob zabezpečení rodinného domu. Říká zkušený pražský zámečník. Je jednoduché jej nainstalovat a díky mnoha funkcím dnes může sloužit i jako základ chytré domácnosti.

Zámečník také upozorňuje na nutnost zabezpečení sklepních oken, kterými je možno se snadno protáhnout. Je proto vhodné přistoupit k zabezpečení oken, které zloději ve vloupání zabrání či mu jej značně ztíží. Skvělou službu obstarají bezpečnostní mříže nainstalované na okno, které mohou zloděje odradit již na první pohled.

Nechte si vyměnit zámky od zámečníka

Aby byly vaše cennosti ve sklepě maximálně ochráněny, doporučujeme použít kvalitní bezpečnostní zámky. Obraťte se na naše zámečníky, kteří vám doporučí vhodné bezpečnostní vložky i jiné zabezpečovací mechanismy do vaší sklepní kóje.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti