spot_img

Začínáme s fotbalem

Fotbal patří mezi jeden z nejoblíbenějších kolektivních sportů vůbec. Už jako malé děti se učíme koordinaci pohybu pomocí fotbalového míče. Fotbal má výhodu v tom, že k němu nepotřebujeme drahé vybavení. Stačí kvalitní kopačky a notná dávka odhodlání a nasazení. Pak už to půjde samo. Na následujících řádcích na vás čekají tipy a rady pro začátečníky. Dozvíte se tak, jak vybrat kvalitní kopačky i to, jaké osobnostní předpoklady jsou ve fotbalu žádoucí.

Co vše budeme k fotbalové hře potřebovat? 

Alfa a omega fotbalové výbavy jsou kvalitní kopačky. Ty vybíráme zejména dle povrchu, na kterém budeme fotbal hrát. Většina hráčů má tak alespoň 2 páry kopaček. Jedny na tréninky a druhé na zápasy. Na umělou trávu budeme potřebovat jiný typ kopaček, než na přírodní povrch. Existují i univerzální typy kopaček na více typů povrchu. Při výběru kopaček dále zohledňujeme jejich materiál. Velké oblíbenosti se těší zejména kopačky, které jsou vyrobené z přírodních materiálů. Kůže má tu výhodu, že se skvěle přizpůsobí tvaru každého chodidla. Má i další skvělé vlastnosti. Je totiž dostatečně odolná a prodyšná. Při správné péči nám tak kopačky vydrží dlouhou dobu a nebude se nám v nich potit chodidlo. U syntetických typů kopaček bude třeba počítat i s malým nadměrkem. Syntetická bota je více tuhá a trvá ji tak déle, než se přizpůsobí chodidlu. Na trhu jsou také kopačky z pletené syntetiky. Jedná se o bezešvou tkaninu, která je vysoce pohodlná. Nevýhodou však je, že tyto kopačky nejsou nejodolnější. Jsou totiž vcelku tenké a také náchylné na prosáknutí. Máte-li vybrané kopačky, budete potřebovat už jen dres, chrániče a kvalitní míč. Jestli-že jste prodělali zranění pohybového aparátu, nezapomeňte i na stahovací ortézu či bandáž.       

Jaké osobnostní předpoklady jsou ve fotbale žádoucí?

Fotbal je kolektivní sport. Rozhodně tak budete potřebovat notnou dávku trpělivosti. Ne všechny přihrávky se podaří na první dobrou. Důležitý je smysl pro spolupráci a komunikaci. Dále se nám bude na hřišti hodit rychlost a hbitost. U kopané je důležitá i flexibilita. V kolektivních sportech je třeba organizovat společné tréninky i přípravné zápasy. Je tedy třeba zvážit i vaši časovou vytíženost. Velmi důležitým faktorem je při kopané i vaše fyzička. Abychom vydrželi udýchat celý zápas, měli bychom se udržovat ve formě. Pomoci nám může nejrůznější kardio cvičení.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti