spot_img

Založte si vlastní s.r.o.

Rozhodli jste se, že už nechcete být pouhým zaměstnancem a poslouchat věčně naštvaného šéfa? Začněte podnikat a založte si vlastní s.r.o. Založení s.r.o. výrazně zlevnilo, ale oproti jiným evropským zemím je stále pozadu co se týče rychlosti a procesu založení.

podnikání

Začít podnikat mohou i studenti

S podnikáním začíná stále více studentů, pokud jejich aktivita přímo neohrožuje studium a případnou maturitu či státnice, proč to nezkusit? Mladý student má často mnoho nápadů, ze kterých vzejdou velmi reálné podnikatelské plány a úspěšné start upy. Živnostenské oprávnění je možné získat od 18 let, případně se souhlasem soudu a rodičů již od 16let. Studenti neplatí zálohy na sociální a zdravotní pojištění, což je jedna z výhod podnikání při studiu.

Zaměstnání nebo práce na volné noze

Využívat mohou různé podpory státu, ale i z různých podnikatelských inkubátorů a soutěží, kde je možné se přihlásit se svým projektem. Mnoho studentů provozuje online byznys, vytváří weby, provozují eshopy, vytvářejí moderní aplikace pro chytrá zařízení či opravují počítače.

Jde o poměrně nenáročné práce, s minimální investicí. Na webovou stránku vám stačí 500 Kč ročně, aby si student uhradil doménu a hosting, na kterém stránka běží. Platformy jsou při správném výběru zdarma.

Zaměstnání nebo práce na volné noze?

Nejen studenti často řeší otázku, zda je lepší zaměstnání nebo práce na volné noze. Zpravidla je potřeba zvážit všechna pro a proti, zda teprve začínáte nebo máte své klienty, kolik hodin denně pracujete. Práce na volné noze vám dává možnost sebevzdělávání, rozvíjení se, cestování, zkoušení nových věcí. Zaměstnání vám dává jistý plat, ale mnoho firem vyžaduje praxi, kterou studenti bohužel nemají. Je vhodné proto začít při studiu provozovat eshop nebo si budovat klientelu a po ukončení studií se rozhodnout, kterým směrem se vydat.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti