spot_img

Co by nemělo chybět na domácím hřišti pro děti?

Vlastníte-li pozemek s malou či velkou zahradou, nabízí se vám jedinečná příležitost vytvořit na něm vašim dětem domácí dětské hřiště. Děti se na něm vyřádí a vy si budete moci užívat chvíle klidu a odpočinku v houpací síti. Na následujících řádcích si povíme, podle čeho je dobré vybírat herní prvky na naši zahradu a jaké z nich mají u dětí největší úspěch. Inspirujte se i vy!

Podle čeho vybírat herní prvky na dětské hřiště?

Herní prvky na domácí dětské hřiště vybíráme dle několika důležitých parametrů. Kromě ceny a designu sledujeme zejména kvalitu provedení jednotlivých kusů. Také si všímáme materiálu, z kterého jsou herní prvky vyrobené. Velmi pěkně působí především dřevěné herní prvky, které přirozeně zapadnou do každé zahrady. Herní prvky dále vybíráme i podle věku dítěte, pro které bude hřiště určené.            

Jaké herní prvky zvolit na dětské hřiště pro menší děti?

Máme-li doma batole, můžeme mu pořídit houpačku s ohrádkou. Děti milují, disponuje-li houpačka zvukovým doprovodem. Na výběr jsou houpačky s nejrůznějšími pískátky a klaksony. Pro menší děti se také osvědčily skluzavky, které mají malé schůdky. Velké oblíbenosti se těší i  tzv. Pikler trojúhelník, který mohou děti různě přelézat i podlézat. Děti v předškolním věku ocení i houpadla na pružině či houpací síťovaný kruh. Nesmí chybět ani kvalitní pískoviště. Velmi vhodné je pískoviště s polohovatelnou stříškou, které chrání naše děti před ostrými slunečními paprsky. Z hygienických důvodů je oblíbené i takové pískoviště, které můžeme po použití zakrýt víkem.        

Jaké herní prvky ocení na dětském hřišti starší děti?

Starším dětem udělá jistě radost lezecká stěna a dřevěný domeček. Oblíbené jsou zvláště ty stromové. Domeček můžeme vylepšit také pomocí dřevěné kuchyňky a sady nádobí. Populární je i dřevěný ponk s nářadím. Nezapomeňte však, že bychom měli dřevěné herní prvky dostatečně naimpregnovat. Jedině tak budou odolávat i nepříznivému počasí. Neodmyslitelnou součástí dětského hřiště je také trampolína. Starší děti ocení i lanovou houpačku. Nezapomeňte se také s dětmi předem domluvit, co by si samy vybraly. Dokáží překvapit i inspirovat, navíc dětský pohled je na dětském hřišti neocenitelný.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti