spot_img

Co jste vždycky chtěli vědět o spánku a nikdy jste se nezeptali

Spánek je nedílná součást našeho dne. Je to dokonce jedna z nejdůležitějších činností, které během dne děláme. Řada odborníků velice ráda apeluje na to, abychom spali dostatečně dlouho na kvalitní matraci. Jenže proč bychom měli investovat do kvalitní matrace, to je spánek opravdu tak nepostradatelný? Co se s námi děje, když jsme nevyspaní? A kolik hodin tedy musíme spát, abychom byli zdraví? To jsou všechno otázky, na které jste se vždycky báli zeptat, ale na které přece jenom chcete znát odpověď. A ty vám přinášíme. 

Jak dlouho spát?

Tou nejčastěji pokládanou otázkou týkající se spánku je, jak dlouho spát. Řada lidí se mylně domnívá, že ideální je osm až devět hodin, ale správně bychom měli spát sedm až osm hodin. Pokud spíme déle, je to zdraví škodlivé, stejně jako nevyspání. 

Jak konkrétně škodí nevyspání, případně přespání?

Jak již bylo naznačeno, přespání stejně jako nevyspání je zdraví škodlivé. Co se týče přespání, to má negativní vliv na naše komunikační dovednosti. Při konverzaci nám mohou vynechávat slovíčka čili máme se často problém vyjádřit. V případě nevyspání dochází k podrážděnosti, nervozitě, také k nižší koncentraci a v neposlední řadě k výraznému přibírání. Bylo prokázáno, že lidé spící šest a méně hodin přibírají až dvakrát rychleji než ti, kteří spí dostatečně dlouho. 

Je spánek opravdu tak důležitý?

Také bylo zmíněno, že řada odborníků velice ráda apeluje na koupi kvalitní matrace, která by v noci neruinovala naši páteř a díky které bychom spali nerušeně po celou dlouhou noc. Spánek umí léčit nejen tělo, ale také duši. Během spánku dochází k regeneraci tkání, také se produkují hormony a ledviny odplavují toxické látky z těla ven. Dochází taktéž k regeneraci naší paměti a utřídění veškerých myšlenek či poznatků, ke kterým během dne došlo. Obnovuje se naše psychika a vyhání se z těla stres nebo emoční vypětí, které máme během dne.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti